Nemesis Forum Index
Nemesis Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

Biene ai venit! Welcome! 
Welcome Guest ! Bine ai venit Guest !  We are fighting for justice! We are unique! We are Nemesis! 
Ne autoechipam cu frime de raw?
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >

Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> General
Previous topic :: Next topic  

Doriti sa punem in aplicare un program de autofinantare a firmelor de WRM?
NU
0%
 0%  [ 0 ]
DA pt 7500cc
64%
 64%  [ 9 ]
DA pt 35g
35%
 35%  [ 5 ]
Total Votes : 14

Author Message
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Thu 14 Jul - 10:39 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Exact..e perioada concediilor, etc
Care va vrea dupa sa ne caute
Back to top
Publicité

PostPosted: Thu 14 Jul - 10:39 (2011)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
childofdunes

PostPosted: Thu 14 Jul - 10:46 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Am citit ceva, dar nu am timp, dupa cum bine ai zis Smile
Magaria e ca mi-er ciuda acum de ce am facut :p Daca stiam treaba asta cu vreo 2 saptamani mai repede, era OK...
Mi-am facut 2 firme de aluminiu si 2 companii de arme. una am ridicat-o la nivel 2 Neutral
Asa ca, nu stiu ce sa zic, sincer...
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Thu 14 Jul - 10:48 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Da, e destul de greu
E vina Administratorilor de pe erepublik pentru ca trebuie sa ne adaptam la schimbarile lor, iar acestea stim toti cum sunt anuntate
Back to top
uxini
Modérateur

Timisoara Masculin 13/03/1982

PostPosted: Thu 14 Jul - 10:49 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Iti pot da un sfat:
sa dizolvi firma de arme si de bani sa-ti iei firme de raw fier 35 gold si/sau 7500 cc...tu oricum lucrezi in firmele unitatii si vei produce zilnic 20 de arme q5 pe fierul tau

Avantajul e ca vei lupta zilnic cu cate 20 arme q5
Dezavantajul e ca, daca pleci din um, nu o sa mai ai nici arme q2 Smile

Analizeaza bine (la racoare) si ia o dezie
Back to top
Yahoo Messenger Skype
childofdunes

PostPosted: Thu 14 Jul - 10:54 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

De ce sa plec ? Am venit aici cand nu aveam nici un chef de nimic. Nu am venit ca sa am de unde pleca Smile)

Cred ca da, voi alege varianta cu goldul. Dar nu am inteles exact ce trebuie sa fac, asa ca astept de la voi un mesaj in joc cu ce trebuie sa fac exact Smile
Sau, cand voi avea nitel timp, o sa mai sap prin forum, sa inteleg exact ce si cum.

Oricum, astea sunt fondurile mele :

Gold
17.64
RON
2680.12

RSD
0.00

BRL
1.80

USD
1.61

PLN
9.46

RUB
1.90

IDR
41.65

Nu stiu daca trebe sa le stiti sau nu... Smile
Back to top
uxini
Modérateur

PostPosted: Thu 14 Jul - 11:08 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Atunci daca esti decis sa mergi cu noi pana in panzele albe mergi pe varianta propusa de mine..dizolva firmele de arme (ambele) si fa cate firme de rubben ai gold..chiar daca produci mai mult de 1k fier/zi nu e problema, ca-l vinzi si faci un ban in plus...Celealte monede le poti pune la schimb pe gold
Back to top
Yahoo Messenger Skype
sartoris4

Bucuresti Féminin 27/01/1984

PostPosted: Thu 14 Jul - 12:34 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Eu am scris clar - daca aduci mai putin RAW - primesti mai putine arme. Cine vrea maxim - INVESTESTE (din conturile proprii, evident). nu ti se poate da totul de la unitate, sau din alta parte.
Termenul e 19 iulie. Asta inseamna inca 5 zile.
Din cate am vazut, in fara de vreo 5 persoane, toti intra macar 1 data pe eRep si lupta. Ar fi trebuie sa-mi dea un mesaj pana acum, banuiesc. Altii poate sunt in concediu, dar intra macar 1 data, insa nu au timp sa se uite pe forum, chat. De asta si termenul a fost de 1 sapmtana... aia care vin in weekendul asta sa aiba timp sa studieze pana marti.
Chiar si daca produci/aduci 500 raw = 10 arme. Tot e mai bine decat pana acum.
Back to top
cerclo
Guest

PostPosted: Thu 14 Jul - 18:20 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

da pai ei vor primi in continuare arme in functie de bonusuri adica 6,5 la bonus maxim
Back to top
cerclo
Guest

PostPosted: Thu 14 Jul - 18:25 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

tin sa precizez ca nu se va putea da 20 arme (ci mai degraba 19) doar daca toata lumea are aceias cetatenie cu bonus maxim.

pentru ca vor exista cheltuieli de deplasare in romania , brazilia si mai stiu eu unde sa adun "fierul"  de pe piata locala fara taxe
Back to top
uxini
Modérateur

PostPosted: Thu 14 Jul - 20:13 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

n-are rost sa scadem nr de arme doar pt transport...ca nu mergemsa adunam resursele zilnic..o s-o facem o data/sapt..si pt 2 piete nu cred ca trebuie mai multe de 250 cc/sapt
Back to top
Yahoo Messenger Skype
sartoris4

PostPosted: Fri 15 Jul - 08:56 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

eu ma gandeam sa fie 19 ca sa fie poate  bani si de transport, bani de cheltuilile lui cerclo, si un mic capital sa se stranga, rulajul va fi mare. Eventual din tancurile care raman (dupa ce scazi cheltuieli) sa se pastreze pentru actiuni mai serioase, daca vor exista..
cerclo, daca toti am lasa cate 1 tanc pe zi... 30 de tancuri...(in cazul cel mai fericit)....ar fi cam mult Smile 10 le folosesti, 20 le stochezi pe mai tarziu Smile
Back to top
efight

ffff Masculin 28/11/1984

PostPosted: Fri 15 Jul - 10:53 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

uxini wrote:

Atunci daca esti decis sa mergi cu noi pana in panzele albe mergi pe varianta propusa de mine..dizolva firmele de arme (ambele) si fa cate firme de rubben ai gold..chiar daca produci mai mult de 1k fier/zi nu e problema, ca-l vinzi si faci un ban in plus...Celealte monede le poti pune la schimb pe gold

Eu zic ca nu e o idee buna sa stricam firmele de arme ce le avem acum, (si eu am q4) ca ne trezim ca cine stie ce schimbari mai fac admini peste doua saptamani si incepem sa ne dam lame ca am scapat de ele 
Back to top
ICQ AIM Yahoo Messenger MSN GTalk/Jabber Skype
efight

ffff Masculin 28/11/1984

PostPosted: Fri 15 Jul - 11:01 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Bei daca tot te ocupi de asta fi macar atent la ce se posteaza 
eu mi-am zis opinia in pagina doi, am zis ca am votat pentru optiunea de 7500cc

sartoris4 wrote:

Daca ii zariti/vedeti/auziti pe cei din lista de mai jos ca adera la program, va rog sa-mi dati un mesaj ca sa-i trec in tabel cu da sau ba:

gobelin89

cetatzeanul

krawos
Shush
Holbrand
Moflea
SnoopX
tudore84
TORDAH
Childofdunes
GogoMania
cata055
eFight
Kenny123
madicemickael
Geros1988
yuhuman
dureros
Arack

Multumesc

Back to top
ICQ AIM Yahoo Messenger MSN GTalk/Jabber Skype
childofdunes

PostPosted: Fri 15 Jul - 11:17 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Avand 2 firme de arme, ma gandesc totusi sa incerc sa o vand pe aia de q2... poate am succes si scot mai multi bani decat ar fi sa o sterg cu totul... Daca nu reusesc, ma gandesc sa o transform in fabrica de paine q2. ma vor ajuta painile alea. si daca nu-mi trebe, le vand Very Happy
Armament q1, ca am si de aia, o las... Cine stie, poate voi avea nevoie de ea.

Dar nu am inteles eu bine ? Banii astia pentru firme de raw, nu-i primim de la UM ? Contra unei cotizatii zilnice pe un anumit termen ?
Back to top
sartoris4

PostPosted: Fri 15 Jul - 11:19 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

nu e nimeni aici cu "bei".
scuze daca te-am omis. o sa revizuiesc forumul.
firmele de arme de la q3 in sus sunt scumpe, intr-adevar. q2 e mai accesibil - poate merita vandut ca sa faci alte chestii cu banii. oricum, ca intotdeauna, iti faci calcule, analizezi si vezi ce e mai profitabil, pana la urma. e alegerea fiecaruia ce face cu firmele. plus ca multi si-au facut q2 arme ca sa upgradeze towerul pana la 500w.
Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 19:27 (2017)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw?

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> General All times are GMT + 2 Hours
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >
Page 4 of 7

Jump to:  

Portal | Index | Administration Panel | Have own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
Template zenGarden created by larme d'ange