Nemesis Forum Index
Nemesis Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

Biene ai venit! Welcome! 
Welcome Guest ! Bine ai venit Guest !  We are fighting for justice! We are unique! We are Nemesis! 
Ne autoechipam cu frime de raw?
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >

Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> General
Previous topic :: Next topic  

Doriti sa punem in aplicare un program de autofinantare a firmelor de WRM?
NU
0%
 0%  [ 0 ]
DA pt 7500cc
64%
 64%  [ 9 ]
DA pt 35g
35%
 35%  [ 5 ]
Total Votes : 14

Author Message
Sherky
Administrateur

Athens Masculin 08/10/1984

PostPosted: Tue 12 Jul - 11:25 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Ok, am zis ca o sa revin cu anumite detalii. Problema nu sunt calulele, pentru ca astea se rezolva in timp.
Problema e acea valoare de 30 de membri pe care tot ziceti ca putem conta........... dar hai sa fim seriosi aici au votat doar ZECE
Mai sunt 2-3 care sunt in concediu si prin urmare cred ca putem conta doar pe 15 oameni maxim.
Eu unul nu as baga 35 gold in cineva pe care il vad din an in paste pe chat si care a 2-a zi poate sa ne zica "la revedere" fara un pic de regrete.
Back to top
Publicité

PostPosted: Tue 12 Jul - 11:25 (2011)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
sartoris4

Bucuresti Féminin 27/01/1984

PostPosted: Tue 12 Jul - 11:29 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

se va lucra pe 7500cc, si daca merge bine, poate va fi si runda 2. eu trimit mesaje tuturor, pe intelesul tuturor.
35gold e prea mult, dar 7500cc e acceptabil, teoretic, e ca si cum ai economisi 1 luna si ti se da intr-o zi....deci nu luam de la gura nimanui acele 7500cc Smile
Back to top
dan-rusca

Bucuresti Masculin 26/11/1974

PostPosted: Tue 12 Jul - 11:32 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

uxini wrote:

7. Cumpararea raw-urilor se va face o singura data/saptamana (de indicat duminica) 

Alta zi nu gaseai si tu pentru cumparare Smile .

Back to top
sartoris4

PostPosted: Tue 12 Jul - 11:34 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

tu pui de vanzare zilnic. Cel care va administra (cerclo de ex.) isi alege ziua, pe tine nu te afecteaza cu nimic. Tu produci zilnic si pui la vanzare zilnic Smile
Back to top
uxini
Modérateur

Timisoara Masculin 13/03/1982

PostPosted: Tue 12 Jul - 12:45 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Back to top
Yahoo Messenger Skype
uxini
Modérateur

PostPosted: Tue 12 Jul - 12:46 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Am postat mai sus toate optiunile ca fiecare sa-si faca socotelile functie de costuri, bonusuri, productie, etc.
Back to top
Yahoo Messenger Skype
efight

ffff Masculin 28/11/1984

PostPosted: Tue 12 Jul - 12:49 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

O sa fie complicat,
dar daca facem rost cu toti de cetatenie intr-o tara cu bonus maxim la WRM,
vom vinde toti in aceeasi moneda si nu vor exista alte probleme cand donam banii pt cerclo 

totusi e un plan indraznet, 
si e greu de obtinut cetatenii pt toti

PS eu am votat pt varianta cu 7500CC din acelasi motiv ca si Sherky
Back to top
ICQ AIM Yahoo Messenger MSN GTalk/Jabber Skype
uxini
Modérateur

PostPosted: Tue 12 Jul - 12:50 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Mihai de acord cu tine. Am spus ca eu as fi dispus sa ajut la implementarea automata cu firme de raw insa problema mea este ca nu vreau sa arunc banii pe fereastra..ca poate peste o sapt ma trezesc ca respectivul are contul blocat permanent, nu mai joaca sau ce-i mai rau, pleaca in alta unitate militara...vreau sa am o garantie..insa nu stiu care ar fi aia...
Dane, tu poti pune cand vrei tu raw-ul pe piata, important e cine-l cumpara Very Happy
Back to top
Yahoo Messenger Skype
sartoris4

PostPosted: Tue 12 Jul - 12:54 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

mai sunt unii care au firme q4,q5 de wrm.
sa nu uitam - nu e posibil sa avem TOTUL si GRATIS. Poti produce 500 si vei primi 10 tancuri si atat.
Cei care vor MULT (18-20tancuri), trebuie sa si investeasca un pic (un land, un storage).
Prefer sa avem jumate din soldatii care ii avem acum, dar vom da si influenta mai multa daca luptam doar cu q5 si crestem cu mult mai rapid.
Trebuie implicare din ambele parti - si UM si noi.
Sa nu uitam : nimeni nu ne impune schimbarea. E o solutie pentru cei care isi permit un pic mai multe, dar care nu isi pemit o firma q5 de arme.
Nu punem RAW la pret minim, il punem la 0.5 si cumpara doar cel care trebuie, plus - nu zguduim nici piata prea mult Smile

Nu trebuie de aruncat cu banii de dinainte.... incepe de la cei mai activi, apoi dupa 15 zile de stat fara solda, primesc firme si cei mai putini activi. astea 15 zile o mica garantie, sa-i spunem asa

Last edited by sartoris4 on Tue 12 Jul - 12:57 (2011); edited 1 time in total
Back to top
uxini
Modérateur

PostPosted: Tue 12 Jul - 12:55 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Claudiu, cum am explicat si in articol, cred c aintr-o sapt vor fi mari schimbari in modulul economic..adica nu vor mai fi asa multe produse pe piata...asta inseamna ca ONE nu va mai multa as amult => ca sunt sanse ca EDEN-ul sa-si recupereze teritoriile...

La cat de ambitiosi sunt Brazilienii cred ca ei ar recupera relativ repede si atunci n-am mai fi nevoiti sa ne cautam fiecare alte cetatenii...oricum o saptamana este si perioada in care fiecare isi poate exprima dorinta de a participa sau nu la program...

si fie vb intre noi, cei car enu vor dori sa participe sunt niste oameni pierduti...asta este momentul sa vedem care e de fapt nucleul unitatii
Back to top
Yahoo Messenger Skype
uxini
Modérateur

PostPosted: Tue 12 Jul - 13:10 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Ceva care mi s-a parut interesant si am vrut sa subliniez:

Firma q4 cu bonus 100% produce 350 raw
Firma q4 cu bonus 40% produce 245 raw
Firma q5 cu bonus 40% produce 350 raw

Trebuie luat in calcul si faptul ca nu o sa putem lua o cetateni mereu numai acolo unde sunt bonusurile maxime.
Back to top
Yahoo Messenger Skype
Sherky
Administrateur

Athens Masculin 08/10/1984

PostPosted: Tue 12 Jul - 13:14 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

uxini wrote:

Trebuie luat in calcul si faptul ca nu o sa putem lua o cetateni mereu numai acolo unde sunt bonusurile maxime.

Si nu trebuie sa uitati ca o noua cetatenie inseamna automat 20 GOLD pentru licenta pentru a putea vinde RAW-ul
Back to top
weedoo

Bucharest Masculin 30/01/1990

PostPosted: Tue 12 Jul - 13:30 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

Am votat pentru 7500cc. Decat sa dau 20g pe licenta, mai bine fac doua firme de 7500cc! Cetatenia intr-o tara e cu dus si intors, azi ai bonusuri maxime, maine nu mai ai si trebuie sa faci rost in alta parte! Asa doua firme de raw raman acolo orice-ai face! In plus echiparea cu firme de 7500 nu ar trebui sa dureze f mult. Ex:
-1 zi -> primul user primeste firma
- ziua 2 -> al doilea user primeste firma + productivitatea de la primul
-ziua 3 -> al treilea user primeste + prod de la primii doi!
Admin
Administrateur

PostPosted: Tue 12 Jul - 13:44 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

tin sa precizez ca la brl am fond dar stau mai prost cu roni (cerclo)

ps am sa-mi deschid si eu cont sa ma scap de cel de admin
Back to top
Admin
Administrateur

PostPosted: Tue 12 Jul - 13:54 (2011)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw? Reply with quote

pt mine treba este simpla
membri um pot participa la treba sunt dor cei care lucra actual la firmele um

si pe partea cu cei ce ramin si cei ce vor pleca eu zic ca s-a facut deja o selectie naturala.
trebuie acordata increderea la fiecare (care lucra la firmele um)

lista de prioritati trebuie facuta in functie de cei care au deja firme de raw, pe ei ii punem la coada .
Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 05:46 (2017)    Post subject: Ne autoechipam cu frime de raw?

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> General All times are GMT + 2 Hours
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  >
Page 2 of 7

Jump to:  

Index | Administration Panel | Have own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
Template zenGarden created by larme d'ange