Nemesis Forum Index
Nemesis Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

Biene ai venit! Welcome! 
Welcome Guest ! Bine ai venit Guest !  We are fighting for justice! We are unique! We are Nemesis! 
Sa radem
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  >

Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> Taverna
Previous topic :: Next topic  
Author Message
dan-rusca

Bucuresti Masculin 26/11/1974

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:11 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Daca nu are instructiuni de deschidere , deschide omul pe unde e mai usor Smile

Back to top
Publicité

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:11 (2011)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
uxini
Modérateur

Timisoara Masculin 13/03/1982

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:14 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Back to top
Yahoo Messenger Skype
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:20 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Okay
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:29 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Interesant

http://img88.imageshack.us/img88/6476/unledwh.jpg
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:42 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Rezolvarea :

http://img11.imageshack.us/img11/7687/unled2lt.jpg
Back to top
uxini
Modérateur

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:42 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

la aia cu ecuatia stiu eu: tragi o linie peste egal si vine ca: 5+5+5 nu e egal cu 550 Very Happy
Back to top
Yahoo Messenger Skype
uxini
Modérateur

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:43 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

nu era asa Smile))
Back to top
Yahoo Messenger Skype
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Fri 15 Jul - 12:44 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

erai mai aproape decat ce calcule faceam eu Smile)
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:17 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Un bărbat avea o aventură de câţiva ani cu o italiancă. Într-o seară, femeia i-a mărturisit că e însărcinată. Nedorind să-şi distrugă reputaţia sau căsnicia, acesta i-a propus femeii o sumă mare de bani pentru a pleca în Italia să nască în secret. Dacă era de acord să rămână în Italia şi să crească acolo copilul, el i-a promis că-i va acorda sprijinul financiar până când copilul va împlini 18 ani. Femeia a acceptat, dar
s-a întrebat cum va şti el când se va naşte copilul. Pentru a menţine discreţia, el i-a spus să-i trimită o carte poştală pe spatele căreia să scrie ,,Spaghete". La primirea acesteia, el se va ocupa de pensia alimentară a copilului.
Într-o zi, după aproximativ 9 luni, când bărbatul s-a întors de la lucru, soţia l-a întâmpinat confuză :
            – Dragule, i-a spus ea, azi ai primit o carte poştală extrem de ciudată.
            – Ah, dă-mi-o doar, îţi voi explica mai târziu despre ce e vorba.
         Soţia, ascultătoare, i-a înmânat cartea poştală. El a citit-o, s-a făcut tot alb şi a leşinat. Pe cartea poştală scria :

,,Spaghete, spaghete, spaghete, spaghete, spaghete. Trei cu chifteluţe, două fără.

Trimite mai mult sos !!!!!"
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:21 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Ajung doi unguri in Bucuresti...
Fără nici un ban, foame mare, ce se gandeste unul:
- Hai sa ne despartim si sa cersim, iar la sfarsitul zilei ne intalnim sa vedem cat a strâns fiecare...
Zis si facut! Se despart ei, pleaca fiecare unde crede de cuviinta. Pe înserat se intalnesc, dupa cum au stabilit. -Tu cat ai strans?
-10 lei...
Si cum ai facut?
-Am fost într-un parc si am scris pe un carton:
NU AM SERVICI, AM 3 COPII DE CRESCUT, VA ROG SA MA AJUTATI!
Dar tu cat ai strans?
-7.658 de lei
-Iooy!!! Istenem!
Dar cum ai facut?
- Am scris pe un carton:
SUNT UNGUR! IMI LIPSESTE 1 LEU SA MA INTORC ÎN UNGARIA.
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:22 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Un roman in tren. Se relaxeaza omu, isi scoate pantofii si incaltza o pereche de papuci comozi, cand observa in locul din stanga un ungur, in locul din dreapta un ungur.
Dupa juma de ora romanu politicos catre unguri:
- Eu ma duc sa iau o bere, voi vretzi ceva?
Ungurul din stanga:
- Da, o cola fara gheata.
Dupa ce pleca sa ia bauturile ungurul din stanga ii ia un pantof si scuipa bine in el si il pune la loc.
Aduce romanu' bauturile, dupa juma de ora ii intreaba din nou.
Ungurul din dreapta:
- Adu si mie o cola cu gheata.
Romanu pleaca dupa bauturi, ungurul din dreapta scuipa si el bine in celalalt pantof.
Inainte de destinatie, romanul isi pune pantofii si isi da seama de situatzie, dupa care politicos li se adreseaza:
- Ma intreb: oare cand o sa inceteze ura asta intre romani si unguri, cand o sa putem sa ne purtam si noi civilizat, fara sa ne scuipam in pantofi, fara sa ne pisam in cola..
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:26 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

O tipa intreaba un  vanzator cat costa un palton cu blana.
- O  noapte de amor!
Tipa se intoarce catre  bodyguard-ul sau, care statea mai departe si-i spune:
- Achita-i te  rog!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:27 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Ion cu Marie se prezinta la spital. Ion este tare bolnav. Intra singur la doctor. Marie il astepta afara.
Ion iese cu o prescriptie in mana.
Marie: No?
Ion: Mi-o dat niste supozitoare si mi-o spus ca se iau pe cale anala...
Marie: Anala? Ce-i aia?
Ion: Da, nu stiu tu Marie...
Marie: Pai du-te de-l intreaba...
Ion intra sa-l intrebe pe doctor...iese imediat afara.
Ion: Pai o zis ca-i pe cale rectala...
Marie: Da' aia ce-i?
Ion: Nu stiu, tu Marie, la-s ca vaz acasa...
Marie: Ba' du-te de-l intreba acum
Ion: Nu mai intru a treia oara...
Marie: Ba du-te
Ion se decide sa intre si iese repede:
Ion: Vezi, acum s-a 'nervat si o zis sa mi le bag in cur!!!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:30 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Suna telefonul si o voce de femeie spune:
- Alo? Cu doamna Ward, va rog.
- Eu sunt.
- Doamna Ward, sunt doctorul Jones de la laboratorul de teste. Cand doctorul a trimis biopsia sotului dvs ieri la laborator, o biopsie a unui alt domn Ward a ajuns concomitent, iar acum nu stim sigur care este cea a sotului dvs. Sincer, rezultatul poate fi rau sau groaznic.
- Ce vreti sa spuneti? a intrebat doamna Ward agitata.
- Pai unul din rezultate indica Alzheimer, iar celalalt Sida. Nu putem spune care este al sotului dvs.
- Groaznic! Nu puteti repeta testul?! a intrebat doamna Ward.
- Putem, dar clinica plateste cheltuielile pentru aceste teste scumpe o singura data.
- Pai si ce ar trebui sa fac?
- Personalul de la clinica va recomanda sa va lasati sotul undeva in mijlocul orasului. Daca gaseste drumul inapoi, spre casa, nu va mai culcati cu el!...
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Sun 17 Jul - 21:35 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Un tip elegant intra intr-un renumit magazin de bijuterii insotit de o superba domnisoara. Impreuna, aleg un colier de 50.000 de euro pentru ea. Fara ezitare, omul scoate carnetul de cecuri si il completeaza cu suma respectiva. Vanzatorul era un pic incurcat, deoarece suma era considerabila si era prima data cand ii vedea pe cei doi.
 - Am sentimentul ca va ganditi in sinea dumneavoastra daca cecul are acoperire sau nu.
 - Hmmm, pai..., da...
- Astazi e sambata si banca mea este inchisa dar iata cum propun sa facem: eu va las cecul completat, iar bijuteria ramane la dumneavoastra in magazin. Luni va duceti la banca, incasati cecul si apoi trimiteti colierul prin curier domnisoarei, zise omul in timp ce se sorbea din ochi cu tanara.
Bijutierul, satisfacut de aceasta propunere, accepta.
Cand se duce luni la banca, insa, stupoare: cecul nu avea acoperire. Consternat, bijutierul telefoneaza clientului care ii spune:
- Dar nu este nimic grav! Pe dumneavoastra nu v-a costat nimic iar eu am petrecut gratuit o noapte salbatica cu domnisoara. Va multumesc pentru colaborare....
Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 17:29 (2017)    Post subject: Sa radem

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> Taverna All times are GMT + 2 Hours
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  >
Page 5 of 9

Jump to:  

Index | Administration Panel | Have own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
Template zenGarden created by larme d'ange