Nemesis Forum Index
Nemesis Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

Biene ai venit! Welcome! 
Welcome Guest ! Bine ai venit Guest !  We are fighting for justice! We are unique! We are Nemesis! 
Sa radem
Goto page: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  >

Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> Taverna
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:02 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Sa ne mai descretim fruntile 
Back to top
Publicité

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:02 (2011)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:02 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Bula merge la un restaurant de mana a treia.
-  Am comandat friptura cu o felie de lamaie, zice Bula, dar nu vad friptura.
Ospatarul se uită cu repros la Bula:
-  Sub lamaie v-ati uitat?
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:03 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Un tip intra intr-un wc public...in cabina alturata un alt tip constipat, se forteaza destul de zgomotos.
Primul tip, terminand ce avea de facut, la iesirea din wc, din reflex, stinge lumina, moment in care se aude un urlet infiorator. Curios, se intoarce, aprinde lumina si intreaba pe cel din wc ce s-a intamplat. Acesta, speriat ca naiba, raspunde:
- 'tu-i mama ma-sii, am crezut ca mi-au sarit ochii!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:03 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Doi condamnaţi la moarte.
- Vreo ultimă dorinţă?
- Aş vrea să ascult un disc cu Guţă.
- De acord! Şi tu?
- Pe mine vă rog să mă omorâţi înaintea lui!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

Toata lumea trebuie sa creada in ceva... Eu cred ca o sa mai beau o bere!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:47 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Intr-una din zilele insorite ale lui Ianuarie 2015 un batran se apropie de intrarea in Palatul Cotroceni. Se apropie de ofiterul de garda si ii spune:
- As vrea sa intru sa vorbesc cu presedintele Basescu.
Ofiterul il priveste bland pe batran si ii spune:
- Domnule, Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici.
Batranul ii spune ca e in regula si se indeparteaza incet de intrarea in Palat. A doua zi acelasi batran se indreapta catre intrarea in Palatul cotroceni si se adreseaza ofiterului de garda (acelasi din ziua precedenta):
- Domnule, asa cum v-am spus si ieri, Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici.
Batranul ii multumeste si pleaca incet spre locuinta sa. A treia zi batranul se duce din nou la intrarea in palatul Cotroceni si se adreseaza aceluiasi ofiter:
Iritat, ofiterul se incrunta usor la batran si ii spune:
- Domnule este a treia zi consecutiva cand veniti aici si cereti sa vorbiti cu Basescu. V-am spus deja ca Basescu nu mai este presedinte si deci nu mai are resedinta aici. Nu intelegeti?
- Ba inteleg foarte bine, insa nu ma mai satur sa aud asta.
Ofiterul ia pozitia de drepti, il saluta respectuos (ca pe un superior) si ii spune batranului:
- Atunci ne vedem maine, domnule!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:47 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Doi politisti gasesc trei grenade intr-o groapa.
1:- Ce ne facem cu ele?
2:- Le ducem la sectie.
1:- Si daca explodeaza una pe drum?
2:- Spunem ca am gasit doar doua.
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:51 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Sotia ascultatoare

Era odata un om care a muncit toata viata si a economisit toti banii.
Si era foarte zgarcit cand venea vorba de banii lui.

Chiar inainte sa moara i-a spus sotiei:
- Cand voi muri, vreau sa pui toti banii mei in sicriu cu mine. Vreau sa iau banii in viata de veci cu mine.
Si a pus-o pe sotie sa ii promita din toata inima ca, atunci cand va muri, ea va pune toti banii in sicriu cu el.

Si a murit.
Era intins in sicriu, sotia statea alaturi – imbracata in negru, iar prietena ei statea langa ea.
Cand s-a terminat ceremonia si groparii se pregateau sa inchida sicriul, sotia spuse:
- Stati un moment!

Avea o cutie mica de metal cu ea. S-a apropiat cu cutia si a pus-o in sicriu. Apoi groparii au inchis sicriul si l-au coborat in groapa.

Prietena ei spuse:
- Draga, stiu ca nu esti atat de nebuna incat sa pui toti banii acolo impreuna cu sotul tau.
Sotia loiala raspunse:
- Asculta, sunt crestina. Nu pot sa imi retrag cuvantul. I-am promis ca voi pune banii aceia in sicriu cu el.

- Vrei sa spui ca ai pus toti banii aceia in sicriul lui ?!?!?
- Sigur ca da, raspunse nevasta. I-am strans pe toti, i-am pus in contul meu si i-am scris un cec... Daca poate sa-l incaseze, atunci ii poate cheltui....
Back to top
dan-rusca

Bucuresti Masculin 26/11/1974

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:53 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Directorul unei foarte mari companii de stat venea la lucru în fiecare dimineață cu mașina de servici. Când ajungea la poartă, bariera se ridica instantaneu iar portarul dădea binețe:
- Bună dimineața, Domnule Director! Să trăiți! Să trăiți!
Intr-o dimineață, ca să-și mai limpezească mintea și să mai scape de stres, directoul hotărăște să vină pe jos la servici, mai ales că stătea și destul de aproape. Ajunge în dreptul barierei și este văzut de portar:
- Ce-i bă, Puțică! Nu mai ești director?

...........................................................

- Cat ai luat la bac?
- 3,72...
- Tocilarule !!!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 08:54 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Cel cu bac-ul e tare Smile
Back to top
dan-rusca

Bucuresti Masculin 26/11/1974

PostPosted: Wed 13 Jul - 09:06 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Maria il priveste pe Ion, care se chinuie sa bata un cui in perete, pentru a agata un tablou. La un moment dat, ii spune:
- Auzi, ma’ Ioane!… Ciocanul tau parca e fulger, ma’!…
- De ce, Marie?!?… Asa de rapid se misca?…
- Nu ma, Ioane!… Da’ niciodata nu loveste de doua ori in acelasi loc!
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 09:10 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Un tip se lanseaza intr-o depasire inconstienta si ii zice prietenului care-l insotea:
− Ba! cred ca ala m-a injurat ca avea spume la bot...
Prietenul:
- Stai linistit! Tie nu ti-a zis nimic.. cu ma-ta avea ce avea...

Vine barbatu’ seara acasa, tranteste usa si zice femeii:
- Hai, îmbraca-te ca asta seara avem program!
- Ce program draga? întreaba mieroasa nevasta.
- Mergem la curve ! zice omul satul de 20 de ani de casnicie.
- Cum la curve ? întreaba nedumerita nevasta.
- Uite asa, la curve! Io ma duc la blonda aia de vizavi, si tu te duci la ma-ta!

O femeie avea 3 fete de maritat. Cand s-a casatorit cea mai mare si s-a mutat la sot, maica-sa a rugat-o sa-i scrie despre viatza ei intima
Peste 2 zile primeshte scrisoare cu un singur cuvant: Nescafe. Maica—sa initial nu a inteles faza, dar din intamplare a vazut reclama de la Nescafe intr-un ziar:
“Satisfactie pana la ultima picatura”, - si s-a bucurat foarte mult.
A urmat randul celei de a doua. Maica-sa a rugat-o acelasi lucru si peste o saptamana a primit o scrisoare cu textul: Benson & Hedges.
Maica-sa a cautat in ziar reclama respectivelor tigari:
"Extra Long, King size",- si din nou s-a bucurat.
In sfarsit se marita si cea mai mica, iar dupa o luna ii trimite maica-sii scrisoarea de rigoare: British Airways.
Maica-sa vede la TV reclama de la renumita companie aeriana si lesina:
“De 3 ori pe zi, 7 zile pe saptamana, in toate directiile”
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 10:00 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Motto-ul zilei :
Daca cineva ride ? rizi cu el impreuna !
Daca cineva cinta ? cinta cu el impreuna !
Daca cineva lucreaza - lasa-l sa lucreze !
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 10:06 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Două tipe seara târziu pe stradă. O patrulă de jandarmi le opreşte. Şeful patrulei zice:
- Bună seara, actele la control, vă rog!
Una dintre tipe răspunde:
- Sunt stewardesă, tocmai ce am sosit dintr-un voiaj şi acum merg repede spre casă să fac un duş, să mă schimb, pentru că tocmai am fost anunţată că trebuie să plec imediat într-un alt voiaj. Cum timpul este foarte scurt, în graba cu care am plecat am uitat geanta cu actele la serviciu. Vă rog să înţelegeţi situaţia creată, dar timpul mă presează şi mă grăbesc...
- Bun, înţeleg, răspunde jandarmul. Dar dumneavoastră? zice el adresându-se celeilalte tipe.
La care tipa, roşie toată, răspunde:
- Şi eu tot curvă sunt, dar nu ştiu să mă exprim...
Back to top
Catalin U
Modérateur

Botosani 07/10/1981

PostPosted: Wed 13 Jul - 10:15 (2011)    Post subject: Sa radem Reply with quote

Daca intr-un grup de 40 de persoane 2 se gandesc la sex si restul la mancare, este nunta.
Daca intr-un grup de 40 de persoane toate se gandesc la mancare, este parastas.
Daca intr-un grup de 40 de persoane toate se gandesc la sex, este team building!
Back to top
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 17:34 (2017)    Post subject: Sa radem

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Nemesis Forum Index -> Nemesis Privat -> Taverna All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  >
Page 1 of 9

Jump to:  

Index | Administration Panel | Have own forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
Template zenGarden created by larme d'ange